O Nutrilabo

Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas sprawą najważniejszą

Ograniczone właściwości zielonej herbaty

Żywność bogata w żelazo, podobnie jak czerwone mięso może powodować  korzyści zdrowotne

Nie jest tajemnicą, że picie zielonej herbaty oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych. Ostatnie badania wykazały jej związek z obniżeniem poziomu cholesterolu i zmniejszeniem stanu zapalnego u pacjentów z chorobą jelita drażliwego (IBD).

Jednakże, zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w „American Journal of Pathology”, korzyści zdrowotne można zmniejszyć, gdy napój jest połączony z żywnością zawierającą żelazo.

„Korzyść z zielonej herbaty zależy od biodostępności jej aktywnych składników”, powiedział Beng San Yeoh, pierwszy autor badania, w komunikacie prasowym. „To nie tylko kwestia tego, co jemy, ale także kiedy i z czym”.

Naukowcy z Penn State University zbadali związek pomiędzy zieloną herbatą a żelazem w diecie w laboratorium, stosując myszy z zapalną chorobą jelit. Odkryli, że gdy napój jest spożywany obok żelaza w postaci suplementu diety lub żywności bogatej w żelazo – czerwone mięso, oliwki i kapusta – główny przeciwutleniacz herbaty, galusan epigallokatechiny (EGCG), wiąże się z żelazem.

W normalnych warunkach EGCG hamuje rozwój enzymu prozapalnego (mielopoydazy), który powoduje, że białe krwinki uwalniają się w odpowiedzi na bodziec. Naukowcy sądzą, że ta supresja przyczynia się do złagodzenia zapalnych plam IBD, które przynosi zielona herbata. Gdy jednocześnie spożywają EGCG i żelazo, cząsteczki EGCG związane z żelazem tracą zdolność hamowania, co powoduje, że zielona herbata jest mniej skuteczna lub całkowicie nieskuteczna dla pacjentów z IBD.

IBD jest określeniem parasolowym dla wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, z których oba charakteryzują się przewlekłym stanem zapalnym przewodu pokarmowego.           Objawy zwykle obejmują krwawienie z odbytnicy, trwałą biegunkę i utratę wagi. Około 60 do 80 procent pacjentów z zaburzeniami również występuje niedobór żelaza.

„Ważne jest, aby pacjenci z IBD, którzy przyjmują zarówno suplementy żelaza, jak i zieloną herbatę wiedzieli, jak jedna substancja odżywcza wpływa na inne”, powiedział główny badacz Matam Vijay-Kumar. Mimo iż badanie prowadzono u myszy odkrycia mogą dotyczyć również ludzi, ponieważ „chemia to chemia”.

Na podstawie wyników uważa, że ​​”nie ma możliwości, aby ludzie mogli pić zieloną herbatę i jednocześnie jeść żelazo” i mieć taki sam efekt – niezależnie od tego, czy są zdiagnozowani czy nie.         W rzeczywistości, wkrótce po opublikowaniu badania, otrzymał wiadomość od mężczyzny, który wziął żelazo i wypił zieloną herbatę. Mężczyzna powiedział, że niedawno próbował oddać krew, ale został wstrzymany, ponieważ okazało się, że jest anemiczny.

Opcja dodawanie komentarzy jest zamknięta.

5 objaw niedoboru witamin na twarzy

Zdrowa i zrównoważona dieta to najlepszy sposób na dostarczanie witamin i minerałów do organizmu. Jednak nawet jeśli …

Ograniczone właściwości zielonej herbaty

Żywność bogata w żelazo, podobnie jak czerwone mięso może powodować  korzyści zdrowotne Nie jest tajemnicą, że …

Czy mogę zapobiec demencji?

Super Żywność – Jagody pomocne są w zachowaniu aktywności mózgu. Badania przeprowadzone przez naukowców z Wielkiej …