Aktualności

Informacje odnośnie zdrowego trybu życia

5 objaw niedoboru witamin na twarzy

Zdrowa i zrównoważona dieta to najlepszy sposób na dostarczanie witamin i minerałów do organizmu. Jednak nawet jeśli jesz dobrze, istnieje duża szansa, że ​​zabraknie Ci ważnych składników odżywczych ze względu na wiek i podatność na problemy zdrowotne. Badanie krwi często wykrywa niedobory witamin, ale czasami występują powszechne braki, które można dostrzec na skórze, włosach lub paznokciach.

Jak ocenić brak składników odżywczych, patrząc w lustro? Prostym sposobem na odkrycie pewnych schorzeń jest patrzenie na twarz. Istnieje pięć objawów niedoboru składników odżywczych, które można łatwo dostrzec i potraktować produktami leczniczymi (żywność/suplementy).

Podpuchnięte oczy

Prawdopodobnie zauważysz, że twoje oczy puchną po przebudzeniu. Jednak nadmierny obrzęk może wskazywać na małą ilość jodu w organizmie. W badaniu z 2006 r. Stwierdzono związek między spożyciem jodu i chorobą tarczycy – stanem, który może prowadzić do zmęczenia, wyczerpania i otępienia oczu. Inne objawy niedoboru jodu obejmują suchą skórę, przyrost masy ciała i kruche paznokcie.

Proponowana zdrowa żywność: Żurawina, jogurt, wodorosty, ziemniaki, truskawki i fasola.

Blada skóra

Według Medline Plus blada skóra może stanowić znak, że należy zwiększyć spożycie witaminy B12. Brak tej witaminy może prowadzić do cierpienia i potęgować uczucie zmęczenia. Innym objawem niedoboru tej witaminy jest niecałkowicie sprawny język.

Proponowana zdrowa żywność: Łosoś, czerwone mięso, zboże, jogurt i ser szwajcarski.

Suche włosy

Może to być wskaźnik, że brakuje biotyny lub witaminy B7. Niski poziom biotyny może prowadzić do kruchych paznokci. Wysokie dawki biotyny przez suplementy witaminowe mogą być pomocne w poprawie jakości włosów, a nawet w leczeniu cukrzycy.

Proponowana zdrowa żywność: Jaja, migdały, orzechy, rośliny strączkowe i całe ziarna.

Jasne usta

Jeśli twoje usta są blade, może to oznaczać, że jesteś anemiczna/y i potrzebujesz więcej żelaza w swojej diecie. Plus niedobór żelaza może osłabić układ odpornościowy. Ponadto, połączenie bladej skóry i bladych warg jest dowodem na to, że jesteś anemiczna/y.

Proponowana zdrowa żywność: Czerwone mięso, owoce morza, fasola, ciemnozielone warzywa liściaste, zboża wzmocnione żelazem i groszek.

Krwawiące dziąsła

Jeśli zauważysz, że dziąsła są wrażliwa i często krwawią, może to oznaczać niską zawartość witaminy C. Trwały brak witaminy C w diecie może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Objawy szkorbutu obejmują: łatwe siniaki, łatwe krwawienie

źródło internet

Opcja dodawanie komentarzy jest zamknięta.

To kiedy jemy lub nie jemy, może być istotne dla naszego zdrowia

Coraz więcej badań sugeruje, że nasze ciała funkcjonują optymalnie, gdy dopasowujemy nasze wzorce żywieniowe do naszych …

Typy witaminy B12 a metylacja.

Cyjanokobalamina, adenozylokobalamina, metylokobalamina, hydroksykobalamina… Która witamina jest dla nas najlepsza? Witamina …

6 witamin i minerałów, które zwiększają moc mózgu

Ludzki mózg jest złożonym narządem wymagającym wielu różnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. …