Aktualności

Informacje odnośnie zdrowego trybu życia

4 produkty, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego

Rak jelita grubego jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród chorych na raka zarówno u mężczyzn jak i kobiet w Ameryce według danych American Cancer Society z 2013 roku.

Każdy rodzaj diagnozy raka może być przerażający i przytłaczający. Różne niebezpieczeństwa, sposoby zapobiegania i sposoby leczenia raka okrężnicy nie są powszechnie znane ze względu na lokalizację jelita grubego. Biorąc pod uwagę, że jest połączona z odbytem, ​​ludzie mogą być niechętni, nieśmiali lub zakłopotani, aby porozmawiać o tym.

Chorzy na raka jelita grubego mogą nie zdawać sobie sprawy z ich możliwości leczenia, a inni nawet nie wiedzą wystarczająco dużo, aby zwrócić się do badań przesiewowych w celu jak najszybszego wykrycia. Dziś w Ameryce jest ponad milion przeżyć chorych na raka jelita grubego, co jest świetną wiadomością na temat postępów w prowadzeniu chorób.

Diagnoza raka okrężnicy ratuje życie każdego dnia i są szczególnie ważne dla osób powyżej 50 lat , ponieważ 90 procent wszystkich nowych przypadków występuje w tym przedziale wiekowym.

Dieta to jeden ze sposobów walki i uniknięcie diagnozy raka. Ponieważ rak rozwija się z nieprawidłowego wzrostu komórek w podszewce jelita grubego, zwanego także okrężnicą lub odbytnicą. Odżywianie może odgrywać znaczną rolę.

1. Awokado
Błonnik jest szczególnie ważny, ponieważ działa gładko przez jelita i zmniejsza ryzyko wystąpienia polipów. Produkty o wysokiej zawartości błonnika: całe ziarna, brązowy ryż owsiany i czarna fasola.

2. Słodkie ziemniaki
Produkty bogate w antyoksydanty są dobrym wyborem, aby odeprzeć wszelkiego rodzaju komórki nowotworowe, ponieważ zapobiegają utracie oksydacyjnej, która zwiększa ryzyko. Żywność taka jak szpinak, kapusta, brokuły i marchew to doskonałe źródła.

3. Imbir
Przyprawy działają jako środki przeciwzapalne, które działają na zabijanie komórek raka okrężnicy.

4. Jogurt
Probiotyki stymulują jelito i zapewniają dobre bakterie, aby utrzymać zdrowe środowisko dla okrężnicy. Dołącz pikle, ciemną czekoladę, zupę miso i ocet jabłkowy do swojej diety, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

Opcja dodawanie komentarzy jest zamknięta.

To kiedy jemy lub nie jemy, może być istotne dla naszego zdrowia

Coraz więcej badań sugeruje, że nasze ciała funkcjonują optymalnie, gdy dopasowujemy nasze wzorce żywieniowe do naszych …

Typy witaminy B12 a metylacja.

Cyjanokobalamina, adenozylokobalamina, metylokobalamina, hydroksykobalamina… Która witamina jest dla nas najlepsza? Witamina …

6 witamin i minerałów, które zwiększają moc mózgu

Ludzki mózg jest złożonym narządem wymagającym wielu różnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. …