Aktualności

Informacje odnośnie zdrowego trybu życia

4 produkty, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego

Rak jelita grubego jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród chorych na raka zarówno u mężczyzn jak i kobiet w Ameryce według danych American Cancer Society z 2013 roku.

Każdy rodzaj diagnozy raka może być przerażający i przytłaczający. Różne niebezpieczeństwa, sposoby zapobiegania i sposoby leczenia raka okrężnicy nie są powszechnie znane ze względu na lokalizację jelita grubego. Biorąc pod uwagę, że jest połączona z odbytem, ​​ludzie mogą być niechętni, nieśmiali lub zakłopotani, aby porozmawiać o tym.

Chorzy na raka jelita grubego mogą nie zdawać sobie sprawy z ich możliwości leczenia, a inni nawet nie wiedzą wystarczająco dużo, aby zwrócić się do badań przesiewowych w celu jak najszybszego wykrycia. Dziś w Ameryce jest ponad milion przeżyć chorych na raka jelita grubego, co jest świetną wiadomością na temat postępów w prowadzeniu chorób.

Diagnoza raka okrężnicy ratuje życie każdego dnia i są szczególnie ważne dla osób powyżej 50 lat , ponieważ 90 procent wszystkich nowych przypadków występuje w tym przedziale wiekowym.

Dieta to jeden ze sposobów walki i uniknięcie diagnozy raka. Ponieważ rak rozwija się z nieprawidłowego wzrostu komórek w podszewce jelita grubego, zwanego także okrężnicą lub odbytnicą. Odżywianie może odgrywać znaczną rolę.

1. Awokado
Błonnik jest szczególnie ważny, ponieważ działa gładko przez jelita i zmniejsza ryzyko wystąpienia polipów. Produkty o wysokiej zawartości błonnika: całe ziarna, brązowy ryż owsiany i czarna fasola.

2. Słodkie ziemniaki
Produkty bogate w antyoksydanty są dobrym wyborem, aby odeprzeć wszelkiego rodzaju komórki nowotworowe, ponieważ zapobiegają utracie oksydacyjnej, która zwiększa ryzyko. Żywność taka jak szpinak, kapusta, brokuły i marchew to doskonałe źródła.

3. Imbir
Przyprawy działają jako środki przeciwzapalne, które działają na zabijanie komórek raka okrężnicy.

4. Jogurt
Probiotyki stymulują jelito i zapewniają dobre bakterie, aby utrzymać zdrowe środowisko dla okrężnicy. Dołącz pikle, ciemną czekoladę, zupę miso i ocet jabłkowy do swojej diety, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

Opcja dodawanie komentarzy jest zamknięta.

Typy witaminy B12

Cyanokobalamina, adenozylokobalamina, metylokobalamina, hydroksykobalamina?  Która witamina jest dla nas najlepsza? Witamina …

6 witamin i minerałów, które zwiększają moc mózgu

Ludzki mózg jest złożonym narządem wymagającym wielu różnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. …

4 produkty, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego

Rak jelita grubego jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród chorych na raka zarówno u mężczyzn jak i kobiet …